Jak zrobić podcast – publikowanie swojego kanału podcastów

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak opublikować plik MP3 w Internecie? W tym artykule omówimy kroki, jak zrobić podcast, wysyłając wiadomość do mas.

1. Opublikuj swoje nagranie MP3 Następnie będziesz chciał zapisać swoje pliki MP3 na serwerze sieciowym. Następnie będziesz chciał przetestować je z dowolnym odtwarzaczem MP3 pod kątem jakości. Aby poruszać się po witrynie, ułatw innym znajdowanie Twoich plików, tworząc katalog lub zorganizowane miejsce.

2. Skonstruuj swój kanał informacyjny robert makłowicz podcastu Po opublikowaniu nagrania, niezbędne jest posiadanie pliku tekstowego wyjaśniającego, czym jest podcast. Odbywa się to za pomocą plików RSS. Możesz użyć dowolnego edytora tekstu, aby stworzyć swój kanał informacyjny podcastów; jednak większość podcasterów używa programu do blogowania, aby automatycznie tworzyć kanały informacyjne. Większość podcasterów korzysta z programu do blogowania, który nieuchronnie tworzy kanały informacyjne; jednak możesz użyć dowolnego edytora tekstu, aby stworzyć swój własny.

Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć załącznik referencyjny dla każdego publikowanego pliku MP3. Jako obudowę referencyjną możesz użyć adresu URL lub treści audio. Dla dodatkowej łatwości niektórzy ludzie używają narzędzi do blogowania, które pomagają im tworzyć załączniki referencyjne, jeśli są obsługiwane.

Jeśli Twoje narzędzie do blogowania nie obsługuje załączników referencyjnych, możesz edytować plik RSS za pomocą dowolnego edytora tekstu. Kanał wiadomości RSS zwykle zawiera takie elementy, jak: tytuł, link i opis. Tytuł, link i opis zawierają ważne informacje o zawartości pliku audio, do którego odwołuje się adres URL. Pamiętaj, aby zapisać plik RSS z rozszerzeniem .rss lub .xml.